Valentýnský turnaj dvojic

od / Pondělí, 16 Únor 2015 / Kategorie Turnaje

Tradiční valentýnský bowligový turnaj dvojic byl v Příměticích odehrán v neděli 15. února. Zúčastnilo se jej dvanáct párů a pravidla byla následující. Odehráno bylo celkem osm kol, každý pár hrál společně v jednom řádku, v prvních šesti kolech se hrálo standardně, kdy se muž a žena v hodech střídali, vždy začínala žena. V sedmém a osmém kole došlo k malé změně, kdy znovu začínala s hodem žena, ovšem muž poté pouze dohazoval. Když tedy některá hráčka zahrála strike, pokračovala dál. Pokud by se jí tedy podařila čistá hra, její partner by se do hry vůbec nedostal (což se však nestalo ani jednou :-)).

Z prvenství se nakonec radovala dvojice Jošt – Stáňová, která v konečném součtu získala 1363 bodů a její průměr činil 170,38 bodů. Jako jediný pár dokázal hodit nad 200 bodů, v 6. kole se zastavil jeho ukazatel bodového skóre na čísle 203, což byl nejvyšší nához turnaje. Druhá příčka náleží dvojici Šolc – Hatalová díky výkonu 1266 bodů a průměru 158,25 bodů. Zmiňovaný celek dokonce po prvních dvou kolech vedl, ale v konečné fázi přeci jen ztratil na vedoucí pozici skoro 100 bodů. Třetí skončil pár Řepka – Eliška, jenž získal 1206 bodů a jeho průměr činil 150,75 bodů. Největší bodový odstup nastal mezi 4. a 5. dvojicí tabulky, Kuřitka – Kuřitková a Bulín – Bulínová, rozdíl činil 114 bodů. Naopak ten nejtěsnější, lépe řečeno zcela vyrovnaný, byl u 6. a 7. páru, Munduch – Hrabalová a Vystrčil – Vystrčilová, obě dvojice získaly shodně 1030 bodů a stejný byl i jejich průměr 128,75 bodů. Docela kuriózní situace, ale v bowlingu nikterak ojedinělá.

 

Velký dík patří i ostatním dvojicím, které si jako náplň nedělního odpoledne zvolily právě tuto krásnou hru, příští rok na shledanou.

 

A jeden citát na samý závěr: Nikdy nedosáhneš velkého úspěchu,

neriskuješ-li pád.

TOP